Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

THE srandovná NEŽNÁ REVOLÚCIA. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

citujem ; že postačuje rýchlosť a dostredivá gravitačná sila, ktorá pohyb zakrivý. Zabudol si však na hybnosť guličky. Sme opat v bukysvete, kde sa miesaju pojmy, dava sa im iny zmysel, atd Ak ma gulicka rychlost voci nejakej sustave, tak ma aj hybnost. Z definicie, kedze hybnost je sucin hmostnosti a vektora rychlosti, sama je teda vektorom. Nuz a homogennom gravitacnom poli vo vakuu padaju vsetky gulicky rovnako, bez ohladu na ich hmotnost. Co teda zase riesis ?
Pepe43
Pepe
Opakujem, ak v dolnej úvrati kyvadla sčítavam tiažovú a odstredivú silu, tak pri horizontálnom pohybe kyvadla napne pružinu len sila odstredivá. Je to tak ? ANO - NIE Následne sa môžeme baviť o pôvode odstredivej sily (hybnosť)
ykub
Aha
a sme pri dostredivej sile kyvadla v podobe zrýchľujúceho auta. Ale aj naopak, pri odstredivej sile kyvadla čo je dôvod záporného zrýchlenia. Akurát pri aute mám dráhu na ktorej potvrdím zmenu rýchlosti v čase. Pri samotnom zvislom kyvadle však nie.
buky2
Citujem:
Veľkosť dostredivej sily je presne z hodný s tým aký efekt má zotrvačná hmota (teda schopnosť odletieť po priamke) Aj by som súhlasil, ale nedokážete sa zbaviť zakorenenej myšlienky všemocnej dostredivej sily, ktorá zakrivuje dráhu telesa. A práve v efekte zotrvačnej hmoty tkvie silové pôsobenie v odstredivom smere. Ovšem ja sa pozerám na to s uhlu pohľadu, na ktoré druhé teleso tento efekt pôsobí. Tento odstredivý silový účinok spôsobuje pri zrýchľujúcom aute záporné zrýchlenie, resp. ide o silové pôsobenie medzi kyvadlom a autom. Pri zvislom kyvadle ide o silové pôsobenie medzi kyvadlom a nepomerne ťažším telesom Zemou. Nemusím pri kyvadle uvažovať o dostredivej sile, lebo inú možnosť ako pohyb po kružnici nemá. A na záver, práve z dôvodu že sa pozerám na ktoré teleso kyvadlo pôsobí odstredivou silou, dokážem rozoznať pokový stav na povrchu od zrýchleného pohybu. A ak si spomeniem na Alexandra, tak spomenul aj inú poriodu kmitu v zrýchľujúcej rakete, ako na povrchu. Ak pôjde o dostatočne ťažké kyvalo, tak si myslí, že je to tak a bude to dobre merateľné aj citeľné (sínusovka na akcelerometri)
ykub
on spomenul
toho vela ale je tiez podobne nadany nedokazat odhlait pravdu, ci zakony. to je potom tazke, on to dopracoval do paranoje. všetci su blbci iba on je genius, no komedia to je. Nehovorim blbcov po planete beha vela, ale tak ak velmi tuzis sa k nim pridat... :)
1295614
<< < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

 

Ja si na rozdiel od Járaya dokážem uznať chybu. Mám svoj pohľad a z hľadiska popisu to celkom slušne do seba zapadá. Myslím si, že kyvadlo vám z hľadiska ekvivalencie bude lámať väz.
 

nic nam nelame buky

po celom svete pouzivame rovnake zakony a predstav si ze nezijem v jaskyni, ale mame techniku na zakonoch postavenu. ved ti pisem, len tomu zle rozumies a neviem preco nedokazes pochopit to co som ti napisal o dostredivej sile o zmene na rozne krivky, aj dostredivy ucinok atd.
 

 

Aku chybu? Ved si sa za 10 rokov neposunul ani o milimeter. Stale melies tie iste nezmysly.
 

 

To je synteza vsetkych bludov ako z ucebnice, nieco ako manifest Ykubizmu. Domiesane pojmy, chaos, blaboly, obdiv k Jarayovi. Priklanam sa vzhladom na dlhorocne neuspesne vysvetlovanei k nazoru, ze aj Buky je dusevne chory, tiez paranoja inventoris.
 

 

Naozaj ? Ved draha je predsa ta cast kruznice, po ktorej sa pohybuje kyvadlo. Ty uznavas len velkost rychlosti, aj ta sa meni, vpravo a vlavo je nula, uprostred je najvacsia. Ozaj to nevidis ?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Ak niekto vie po nemecky, tak velmi pekne podrobne odvodenie pohybovej rovnice sa nachadza tu:

http://walter.bislins.ch/physi...
 
Hodnoť

 

Keďže počet diskusných príspevkov prekonal počet 300, rozhodol som sa účastniť tejto diskusie, ale až od zajtrajšieho dňa. Ale už vopred vidím, že na fyziku mentálne málo vyvinutí, zase si na tejto stránke liečia svoj komplex fyzikálnej menejcennosti. Napriek tomu, že tu sa svojej mentálnej vady nikdy nezbavia.
 

 

Mas pravdu, patricka Anicka, ci kto si to uz stihol byt. Opisal si seba aj svojich kamosov naozaj krasne. :D
 
Hodnoť

 

Pán ykub!

Obdivujem vašu trpezlivosť diskutovať s mentálne narušenými jedincami, ktorí verbálne uznávajú najdôležitejší zákon prírody a to Zákon kauzality, až na to, že oni následkom ich ťažkej mentálnej poruchy, nie sú schopní pochopiť obsah tohto zákona.

Obsah Zákona kauzality hovorí o tom, že Príčina (P) a Následok (N), nemôžu vznikať v jednom čase (t) a preto nemôžu byť v jednom čase (t) aj rovnako veľké. Z toho plynie NE-rovnicové vyjadrenie obsahu Zákona kauzality. (P > N)

V zmysle Zákona kauzality, Sila akcie (Fa) musí byť v jednom čase (t) vždy a zákonito väčšia od Sily reakcie (Fr), (P > N). Preto matematický zápis zákona Kauzality tvorí výlučne táto nerovnosť (Fa > Fr).

Pritom všetky fyzikálne zákony sú vyjadrené jedine rovnicami. Ani jeden fyzikálny zákon neakceptuje (Ne - rovnicový) Zákon kauzality.

Pán ykub!
Jediná rozumná otázka smerujúca k tu prítomným mentálne narušeným diskutérom je nasledovná:

„Ktorý fyzikálny zákon akceptuje Zákon kauzality?“

Veľmi pokročilý Mentálny defekt učiteľov fyziky, ako aj zamestnancov FÚ SAV spočíva v tom, že oni vo všetkých zákonoch prírody ignorujú (NE - rovnicový) Zákon kauzality, tým že všetky zákony fyziky opisujú výlučne rovnicami, ale pritom ako rozumu zbavení tvrdia, že aj ich rovnicové zákony fyziky akceptujú (nie rovnicový) Zákon kauzality.

3.NZ je anti kauzálny preto, že tvrdí v rozpore so Zákonom kauzality to, že sila akcie (Fa) a sila reakcie sú (Fr) rovnako veľké a vznikajú v jednom čase (t), (Fa.t = Fr.t).

To je nezmysel už aj preto, lebo nazývať dve identicky rovnaké entity, rôznymi menami, dokážu iba pacienti uzavretých psychiatrických ústavov, nikdy však nie rozumní ľudia.

Takže kým mentálne vadní diskutéri nebudú schopní zodpovedať na otázku:

„Akým spôsobom akceptuje 3NZ Zákon kauzality“,

nie je dôvod s nimi diskutovať ako s duševne zdravými jedincami.

V tom prípade je potrebné ich klasifikovať ak jedincov, ktorí si zúfalo liečia svoj komplex fyzikálnej menejcennosti výlučne v tejto diskusii.
 
Hodnoť

 

Všetky fyzikálne bludy obsiahnuté v 3.NZ vyplývajú z roho, že v materiálnej prírode existujú aj také zrážky dvoch telies, ktoré majú rovnakú hybnosť už pred ich zrážkou a preto zodpovedajú obsahu 3.NZ.

Ibaže v prírode existujú aj zrážky dvoch telies s rôzne veľkou hybnosťou, ktoré neprebiehajú podľa obsahu 3.NZ, ktoré sú deformované obsahom 3.NZ, pretože podliehajú Zákonu kauzality, ktorého obsah bol nedostupný ako Galileovi, tak aj Newtonovi o Einsteinovi ani nehovoriac. Práve preto Zákon kauzality nie je ani dnes dostupný fyzikálnym idiotom, účastným aj v tejto diskusii.
 

 

Narob si este tak 5 diskusnych kont, nech je viac zabavy.
Experimentalne dokazy, kniha a video budu kedy, Jaray-u ? V dalsom clanku, ako vzdy ?
Sudni znalci sa maju ako ? Koko sudov si povyhraval ?
 

A. Járay

Kauzalita je niečo čo ma oslovuje a určite patrím do tejto skupiny. Všetko čo som tu prezentoval je v tomto duchu.
Súčasná fyzika je z hľadiska matematických výsledkov pozoruhodne dokonalá. Avšak z hľadiska popisu je to mešuge.
Presúvam sa do sekcie "Zákona zachovania energie" Ten ma tiež neoslovil :)
 

 

Mozno by ste vy dvaja s jarayom mohli vypracovat nejaky kauzalitu zachovavajuci kvantovo matematicky fyzikalny popis kyvadla. Samozrejme bez pouzitia dostredivej sily. A s realnou odstredivou silou. A podla moznosti nech sa na zaklade tohto modelu da aj nieco vypocitat. Lebo zatial ste nic pouzitelne jaray ani ty neprezentovali. Len nepochopenie matematiky, fyziky a stale tie iste bludy.
 

Listr, prečo nie

Pri horizontálne položenom kyvadle na prívese auta je Príčinou pohybu kyvadla dostredivá sila v podobe zrýchleného pohybu auta. Ako Následok je odstredivá sila kyvadla, ktorá spôsobuje záporné zrýchlenie.

Cez matematiku dokážeš vypočítať poriodu kmitu, ale popis sú nelogické bludy. Ale to už tu bolo x krát zopakované.
 

 

Super, tak logicky popis mas, uz tomu len daj nejaku formu, nech sa da vypocitat poloha kyvadla, jeho rychlost atd.
 
Hodnoť

ti dvaja

su dokonali v tom, že opakuju svoje nepochopenie do nemoty, oslavuju svoju hlupost cez 10 rokov, takto zabugovanych len tak lahko nenajdes a jeden je rovno z kosic :)
 
Hodnoť

 

Vážená administrácia tohto blogu!

Vezmite na vedomie to, že predmet tejto diskusie vojde do dejín fyzik, ako dôkaz toho, že učitelia fyziky, ako aj zamestnanci FÚ SAV, dokázali osprostieť študujúcich občanov SR do takej miery, že oni v rovnicovom "treťom Newtonovom zákone pohybu, (+F = -F)", vidia prítomný aj nie rovnicový Zákon kauzality (+F > -F).

Preto označenie jedincov ktorí vo výlučne rovnicových zákonoch fyziky vidia aj nie rovnicové Zákony kauzality, za FYZIKÁLNYCH IDIOTOV, nie je dehonestácia ich ľudskej dôstojnosti, ale objektívne konštatovanie ich skutočného pokročilého mentálneho defektu.

Tým že mažete diskusné príspevky, v ktorých sa konštatuje ich skutočné - reálne FYZIKÁLNE IDIOTSTVO, iba napomáhate k tomu, aby oni vo svojom mentálnom defekte, vo svojom fyzikálnom idiotstve naďalej, hrdo a zbytočne zotrvávali.

To ale nie je poslaním skutočných novinárov, ale iba idiotských novinárov.

Predpokladá, že administráciu tohto blogu netvoria výlučne fyzikálni idioti, podobní diskutérom tejto fyzikálnej témy.
 

 

Co tak zacat sa spravat slusne ? Ja viem, chorobne nutkanie nadavat je prilis silne ... ved aj sudni znalci oznacili Jarayov stav za velmi tazku formu paranoje inventoris a nasledne ho sudy zbavili obvineni, kedze v case pachania skutkov, inak trestnych, nebol pricetny a svoje spravanie nebol schopny ovladat ani rozpoznat jeho nebezpecnost,
 

<< < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 1 920
 2. Jozef Sitko: Ficov zákon o teple „okradol“ veľa domácností 1 740
 3. INEKO: Rozbité vozovky sa dočkajú veľkých opráv 1 071
 4. Martin Ondráš: Minister pochopil, že Agrokomplex patrí pod jeho rezort, výborne! 915
 5. Dominika Dongova: Kňaz, jeho slová a ja.. 869
 6. Mišo Šesták: Ako známy rómsky muzikant zhudobnil vypálenie Lučenca ruskou armádou 692
 7. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 639
 8. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 638
 9. Mišo Šesták: Čo sa stane, keď z lietadla vyhodíte loptu 627
 10. Martin Borguľa: Cestovný ruch na Slovensku krváca. Dokedy to vydrží? 589

Rebríčky článkov


 1. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu!
 2. Olívia Lacenová: Bitcoin si razí cestu nahor. Prekonal trojročné maximá
 3. Peter Biščo: Pán premiér, je nevyhnutné odložiť plienky a ...
 4. Nikola Ivanov: 10 častých chýb pri investovaní
 5. Peter Žiak: Mao-Tovič - za 9 mesiacov tam, kde Fico za 12 rokov ...
 6. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 7. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 8. Miriam Studeničová: Nepokoj duše
 9. Štefan Vidlár: Pán predseda vlády!
 10. Erik Koncz: Hont a jeho dejiny. Je potrebné sa venovať aj dejinám tohto regiónu?


Už ste čítali?