Óda na redakciu Veda a technika SME + čo je vedecký extrémizmus.

Autor: Alexander JÁRAY | 22.1.2020 o 16:24 | (upravené 31.1.2020 o 15:11) Karma článku: 1,02 | Prečítané:  258x

Preto mi neostáva nič iného, ako vysloviť veľkú pochvalu administrácii veda.sme.sk, aj touto ódu na jej doterajšiu činnosť.

Ešte raz sa vrátim k článku pod názvom:

Nikto nevie čo je gravitácia.

Samotný článok nemá žiadnu vedeckú hodnotu, skôr ide o  vtipné kritické - filozofické - literárne pojednanie  o tom, že aj pri súčasnom (objektívnom - reálnom) stupni vyspelosti fyziky a je jazyka matematiky, nikto na svete nevie zrozumiteľným spôsobom vysvetliť okrem iného ani to, aký je mechanizmus gravitácie.

U gravitácii poznáme iba jej následky, ale nepoznáme jej príčiny, preto doteraz nevieme akým spôsobom funguje gravitácia.

Nevieme aký je mechanizmus gravitácie.

Také vysvetlenie, že gravitácia je prejavom zakriveného časopriestoru, vyvoláva iba nové otázky, ale nedáva žiadnu relevantnú odpoveď.

Potom by bolo potrebné uviesť aj to, aký je konkrétny mechanizmus zakrivenia časopriestora, čiže bolo by potrebné uviesť to, z čoho sa ten časopriestor skladá (lebo nič sa nedá zakriviť) a následne by už konečne bolo potrebné vysvetliť aj to, že čo je to ten čas, keď aj on sa dá zakriviť.

Keby čas prezentoval hodiny, potom by sme sa kvôli nekonečnému množstvu hodín nevedeli pohnúť v priestore.

Ale bez hodín čas neexistuje

Možno že seriózny psychiater by povedal nasledovné:

„Nie je potrebné vysvetľovať mechanizmus zakriveného časopriestora, ale  v prvom rade by bolo potrebné liečiť autora a vyznávačov teórie zakriveného časopriestora.

Tento článok ale vyvolal vo slovenskej vedecko akademickej obci pobúrenie tým, že sa dotkol kurieho oka  súčasnej vedeckej paradigmy, čiže súčasného zaškatuľkovaného spôsobu myslenia vedy, v ktorej čím ďalej, tým viac sa objavujú obskúrne (čierne, či veľmi tmavé) fyzikálne parametre, akými je aj (iba účelovo vyfabrikovaná) tmavá hmota a tmavá energia, či čierna diera, ktorá sa ale paradoxne prejavuje tým, že je najsvetlejšim objektom galaxie.

To pobúrenie nad obsahom predmetného článku tiahne sa ako červená niť (live motív) celou diskusiou, v ktorej  diskutéri (v prevažnej väčšine) cítia sa byť zosmiešnení obsahom tohto kritického - literárneho článku.

Potiaľ by to bolo ako tak v poriadku, keby z diskusných príspevkov urazených diskutérov človek sa dozvedel to, že z čoho sa skladá zakrivený vesmír, čo konkrétne je v ňom zakrivené ako aj to, akým spôsobom sa dá zakriviť (zatiaľ ani len nezadefinovaný) čas.

Čo už nie je celkom v poriadku, to je volanie urazených diskutérov po tom, aby sa podobné, kritické, literárne články už na portály veda.sme.sk neobjavovali, aby verejnosť nemohla byť informovaná o tom, že súčasná veda sa nachádza v slepej uličke (v labyrinte, v relativistickom bludisku) z ktorej nevie, nie je schopná nájsť cestu späť.

Tu musím uviesť aj tú neblahú realitu, že i keď z obsahom predmetného článku nemám nič spoločného, predsa moje meno bolo vtiahnuté do diskusie k tomuto článku tým, že sa v tejto súvislosti nediskutovalo o gravitácii, ale o mojich vedomostiach z fyziky, ktoré z pohľadu urazených diskutérov nezodpovedajú vedomostiam žiakov základnej školy.

To  ja akceptujem iba ako ich osobný dojem a pocit, vzišlý z ich rozkroku, ktorý vypovedá jednoznačne o ich konkrétnej, na pochopenie objektívnej reality prírody  nedostatočnej mentálnej úrovni.

Na veci je závažné iba to, že oni vyjadrujú nevôľu hlavne nad tým, že je mi povolené písať na blogu veda.sme.sk, lebo podľa nich, tí jedinci, ktorí nie sú poplatní súčasnej vedeckej paradigme, mali by mať zákaz písať, 

zákaz vyjadrovať sa k vedeckým záležitostiam.

Ako vidieť administratíva denníka  Washington Post má na vec úplne iný názor. I keď ona sa s názormi autora článku oficiálne nestotožňuje, nevidí dôvod takýto vtipný, kritický, vedecký názor uverejniť a to s logickým predpokladom, že v reakcii na tento článok, vedecko akademická obec  USA vysvetlí mechanizmus gravitácie, ktorý podľa autora článku nikto na svete zatiaľ nepozná.

(Ani nositelia Nobelovej ceny za fyziku.)

Administratíva  Washington Post, samozrejme že má svoj vlastný názor na vec, ale namiesto toho aby ho nahlas vyslovila a tým sa vyčlenila na jednú či druhú stranu, používa konštruktívnu metódu pasívnej rezistencie v danej veci tým, že dáva priestor obidvom stranám, čím v podstate nerobí nič iné iba to, čo skutoční novinári majú robiť.

Koná katalizačnú činnosť vo veci objasnenia mechanizmu gravitácie a nie vo veci obhajoby, ochrany  autority vedy v USA.

Žijeme v dobe  nárastu extrémizmu  temer vo všetkom možnom, ale z toho všetkého možného  

úmyselne vynechávame exstrémizmus vo vede.

Pričom zdrojom, prameňom  všetkých extrémistických prejavov  v spoločnosti, sú práve dogmatické argumenty (krkolomné teórie) súčasnej, anti kauzálnej, výlučne rovnicovej  

(a = b),

(rovnostárskej) relativistickej vedy, ktorá svojimi anti prírodnými nezmyslami (akým je aj ohnutý čas a ohnutá tma) doslovne nabáda, doslovne  vyzýva  genetických extrémistov  ignorovať kauzálnu, nie rovnicovú, prísne diferenčnú 

 (a > b)

objektívnu realitu materiálnej prírody, ktorú veda svojou anti kauzálnou, výlučne relativistickou,  výlučne rovnicovou 

(a = b)  

paradigmou, vehementne ignoruje.

Preto mi neostáva nič iného, ako vysloviť veľkú pochvalu administrácii veda.sme.sk, aj  touto ódu na jej doterajšiu činnosť.

Slovensko sa vo svete spomína ako krajina, ako štát, v ktorom sa jej občania ochotne, bez diskusie a bez akéhokoľvek odporu podriadia všetkému a proti ničomu neprotestujú.

To však už dávno nie je pravda. Lebo aj  administratíva bogu veda.sme.sk  je na takej istej vedeckej a morálnej úrovni, ako administratíva denníka  Washington Post, pretože aj ona toleruje kritické argumenty smerujúce k súčasnej (relativistickej) vedeckej paradigme, čím robí iba to, čo vzdelaní novinári robiť majú.

V tejto veci administratíva bogu veda.sme.sk v diskusii k predmetnému článku očakáva od oficiálnej vedy  na Slovensku,

vysvetlenie mechanizmu gravitácie.

To vysvetlenie sa v predmetnej diskusii ale zatiaľ nedostavilo.

V prípade, žeby sa administratíva bogu veda.sme.sk stotožnila iba s dogmatickými vyznávačmi oficiálnej vedeckej paradigmy (ktorí nevedia rozoznať ani len  Príčinu od  Následku), keby vypočula iba hlasy volajúce po  zakázaní písania kritických článkov  o činnosti súčasnej vedy, vtedy by nekonala tak akoadministratíva denníka  Washington Post, ale konala by tak ako konajú dogmatickí, slepo veriaci jedinci v neomylnosť súčasnej vedeckej paradigmy, čiže ako vedeckí spiatočníci, ľudovo povedané ako stredovekí tmári.

V každej dobe je možné pravde súžiť, napríklad aj tým, že proti pravde nebojujeme. Že necháme pravdu rásť.

Pravdou je aj to, že bez akceptovania  nerovnosti 

(>) 

          medzi  Príčinou  a  Následkom, že bez akceptovania  nerovnosti 

(>) 

medzi  Akciou  a  Reakciou,  že iba bezduchou, 

že iba poslušnou, laicky odovzdaneckou akceptáciou relativizácie, čiže zrovnoprávnenia Príčiny  s  Následkom, veda sa zo svojho súčasného bludiska  sama nikdy nevysomári.

V takom prípade veda bude do skonania sveta šíriť iba samé anti prírodné, anti kauzálne, výlučne relativistické, výlučne rovnicové  (=), preto  

krajne xtrémistické nezmysly.

V takom prípade veda bude tvoriť najväčšie zoskupenie, 

NAJVÄČŠIU BANDU EXTRÉMISTOV NA SVETE,

 ktorej bludy ani ten slon, ani ten osol neberú (nebudú nikdy brať) do úvahy. Oni akceptujú (a do skonania sveta budú akceptovať) kauzálny,  

časový sklz  medzi  Príčinou  a  Následkom.

To preto, lebo nechodili do škôl a univerzít.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zákon kauzality

Tie súdobé, anti kauzálne, preto výlučne rovnicové  (=), čiže iba relativistické, 

vedecké extrémistické bludy,

akceptujú iba vysokými školami pomýlení jedinci, ktorí sa preto zákonito cítia byť urazenými, nie len tu uvedenou dynamickou činnosťou slona a osla, ale aj obsahom predmetného článku.

Ale to je iba ich osobná vec, ktorá v žiadnom prípade nekorešponduje s reálnymi  potrebami ľudskej spoločnosti, ale ani s objektívnou realitou panujúcou v materiálnej prírode.

Autor článku, ako aj objaviteľ  druhej zotrvačnej hmotnosti matérie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Šabatu

Babiš už neriadi štát ako firmu, dúfa v zázrak

Kto prešľapuje tragickú koronavírusovú českú cestu? Ľudia typu Fica a Kaliňáka.

Keď Sagana sledujem v médiách, vôbec sa nezmenil, tvrdí spolužiak

Už v šestnástich sníval, že pôjde na Tour.


Už ste čítali?