reklama

Upozornenie na nezmyselný obsah troch fyzikálnych parametrov.

To že výsledky z výučby predmetu fyzika sú najhoršie zo všetkých vyučovacích predmetov na školách a univerzitách Slovenskej republiky, to nie je náhoda, je to krutá a pritom učiteľmi fyziky úmyselne ignorovaná zákonitosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Ak niečomu vo fyzike nerozumiete, nazvite to energiou (E), čiže pohybom matérie súčinom dvoch rovnako veľkých rýchlosti podľa rovnice: (E = m.v.v = m.c.c). Že to je nezmysel, s tým si nelámajte hlavu. Ani ja som si s tým nelámal hlavu.
Ak niečomu vo fyzike nerozumiete, nazvite to energiou (E), čiže pohybom matérie súčinom dvoch rovnako veľkých rýchlosti podľa rovnice: (E = m.v.v = m.c.c). Že to je nezmysel, s tým si nelámajte hlavu. Ani ja som si s tým nelámal hlavu.  

To zase preto, lebo vo vyučovacom predmete fyziky sa prelínajú abstraktné matematické nezmysly s relativistickými filozofickými nezmyslami, takže študujúci občania SR nemajú možnosť oprieť sa o žiadny experimentom overiteľný a preto logický materiálny argument, pri štúdiu relativistických filozofických blábolov vyjadrených blábolmi abstraktnej, nehmotnej matematiky, skôr numerológie.

Obrázok blogu

Študujúci občania SR nutení povinne považovať argumenty relativistickej fyziky za recept na pre nich nestráviteľnú vedeckú čalamádu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súčasná, na školách a univerzitách SR vyučovaná RELATIVISTICKÁ FYZIKA, je charakterizovaná tým, že pravdivosť jej záverov nedá sa experimentálne overiť, lebo jediným vedeckým, čiže experimentálnym dôkazom pravdivosti relativistických fyzikálnych blábolov, sú experimenty s nulovými nameranými hodnotami. Preto MERANIE fyzikálnych parametrov RELATÍVNEHO POHYBU MATÉRIE je to isté, ako NEMERANIE fyzikálnych parametrov RELATÍVNEHO POHYBU MATÉRIE. V obidvoch prípadoch nenameriame žiadne zmeny.

To zase preto, lebo v relativistickej fyzike, NEHYBNÝ stav materiálnych telies vykazuje práve také iste experimentom namerané (nenamerané) hodnoty ako POHYBOVÝ stav materiálnych telies. Z uvedeného dôvodu relativistická fyzika NEDOKÁŽE ROZOZNAŤ NEHYBNOSŤ TELIES, OD ICH ROVNOMERNÉHO (ZOTRVAČNÉHO) POHYBU, AKO AJ OD ICH ZRÝCHLENÉHO POHYBU.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Práce se koná když sila (F = m.a) přemísťuje teleso ZRÝCHLENÝM pohybem v ne nulovém čase (t).
Práce se koná když sila (F = m.a) přemísťuje teleso ZRÝCHLENÝM pohybem v ne nulovém čase (t). 

Relativistická fyzika sa zaoberá iba ilúziou (očnou šaľbou) pohybu matérie, ktorá v tme stráca zmysel. Relativistická fyzika je iba dennou fyzikou, v noci prestáva existovať. V noci sa dá o nej iba snívať.

V relativistickej fyzike každé materiálne teleso nachádza sa v jednom čase a v jednom objeme priestoru, v troch (navzájom antagonistických) pohybových stavoch.

V relativistickej fyzike každé materiálne teleso nachádza sa v NEHYBNOM STAVE, pričom súčasne POHYBUJE SA ROVNOMERNÝM POHYBOM nekonečne veľa rôznymi rýchlosťami a nekonečne veľa rôznymi smermi v kozmickom priestore a pritom (pre srandu králikov) KONÁ AJ ZRÝCHLENÝ POHYB.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

VÄČŠÍ LOGICKÝ NEZMYSEL SA SNÁĎ UŽ ANI NEDÁ VYPOTIŤ.

Preto niet divu, že všetky fyzikálne parametre relativistickej fyziky musia obsahovať v sebe latentne ukrytý uvedený relativistický trojjediný, super nezmyselný pohybový stav pohybu (ne pohybu) telies.

Pri dvíhaní telesa rovnomernou rýchlosťou nekoná sa práca (A), lebo pri rovnomernom pohybe nič sa nezrýchľuje a preto neplatí rovnica práce v tvare  A = F.s = m.a.s.
Pri dvíhaní telesa rovnomernou rýchlosťou nekoná sa práca (A), lebo pri rovnomernom pohybe nič sa nezrýchľuje a preto neplatí rovnica práce v tvare A = F.s = m.a.s. 

Najvypuklejším dôkazom bludného obsahu fyzikálnych parametrov relativistickej fyziky sú jej nasledovné tri parametre a to konkrétne:

1.) Práca = W = A = F.s = m.a.s = m.v.v

2.) Potenciálna Energia = E(p) = W = A = F.s = m.a.s = m.v.v

3.) Kinetická Energia = E(k) = W = A = F.s = m.a.s = F.(s = 1/2.a.t.t) = 1/2.m.v.v = m.v.v

Tieto tri parametre (rovnice) relativistickej fyziky majú tú (spoločnú, výnimočnú - nelogickú) vlastnosť, že prezentujú jedinú, tú istú a preto spoločnú hodnotu, ktorú dokonca vyjadrujú spoločnou jednotkou (J).

SkryťVypnúť reklamu
reklama

1J = (1kg).(1m/sec.sec).(1m)

1J = (1kg).(1m.m/sec.sec).

1J = (1kg).(1m/sec).(1m/sec).

J = (m).(v).(v)

Poslaním týchto troch rovníc je určiť hodnotu (logického, ako aj fyzikálneho nezmyslu) práce (W):

(W = A = F.s),

ktorej veľkosť má prezentovať pôsobenie konkrétne veľkej sily (F = m.a), na konkrétne dlhej dráhe (s = v.t), alebo na dráhe (s = 1/2.a.t.t = 1/2.v.t), ale iba mimo času (t).

Povedané zrozumiteľne, to znamená iba toľko, že keď teleso o hmotnosti (m = 1kg) posunieme (aj to iba v relativistickej fyzike) po dráhe (s = v.t = 1/2.a.t.t = 1/2.v.t), tak vykonáme aj niečo také, čo relativistická fyzika nazýva prácou, či potenciálnou, alebo kinetickou energiou a čo relativistická fyzika úplne zbytočne označuje týmito tromi (úplne rovnakými, nie) rôznymi rovnicami:

1.) Práca = W = A = F.s = m.a.s = m.v.v

2.) Potenciálna Energia = E = W = A = F.s = m.a.h = m.v.v

3.) Kinetická Energia = E = W = A = F.s = m.a.s = F.(s = 1/2.a.t.t) = 1/2.m.v.v = m.v.v

Prvým a pritom kardinálnym (principiálnym) problémom (omylom) týchto troch nezmyselných relativistických fyzikálnych parametrov je tá skutočnosť, že v nich sila (F = m.a) vystupuje, pôsobí, urýchľuje telesá mimo času (t), čiže nepôsobí ako časový impulz sily (F.t), ale aj vtedy dokáže telesu udeliť zrýchlenie (a). (To sa dá iba a jedine v relativistickej fyzike, fyzike mentálne narušených jedincov.)

Pravdou je síce aj to, že z hodnoty sily (F = m.a) vieme určiť veľkosť zrýchlenia (a) telesa pohybujúceho sa zrýchleným pohybom po dráhe (s = 1/2.a.t.t). A zo vzorca dráhy (s = 1/2.a.t.t) následne vieme vypočítať čas (t) trvania, konania práce (W = A = E) čiže hodnotu impulzu sily (F.t).

Títo páni sa pohybujú súčinom dvoch rýchlostí (v.v), čiže pod vplyvom rovníc relativistickej fyziky. Čo zodpovedá pohybu pod vplyvom alkoholu.
Títo páni sa pohybujú súčinom dvoch rýchlostí (v.v), čiže pod vplyvom rovníc relativistickej fyziky. Čo zodpovedá pohybu pod vplyvom alkoholu. 

Ale ani to nám však nepomôže odstrániť nezmyselný obsah uvedených troch fyzikálnych rovníc, troch nezmyselných fyzikálnych parametrov relativistickej fyziky (v skutočnosti iba jedného), lebo tieto všetky tri rovnice fyzikálnych parametrov relativistickej fyziky sú si identické, čiže ekvivalentné, preto rovnako nezmyselné.

Nezmyselnosť obsahu uvedených troch fyzikálnych parametrov relativistickej fyziky dá sa dokázať najjednoduchšie nasledovným spôsobom.

Relativistická, iluzórna fyzika tvrdí, že keď teleso o hmotnosti (m = 1kg) vyzdvihneme silou

F = 1kg.(a = g); (g = 9,81m/sec.sec), zrýchleným pohybom 

do výšky jedného metra (s = h = 1m) nad povrch Zeme, v gravitačnom poli Zeme (g = 9,81m/sec.sec) tak vykonáme nasledovnú prácu:

W = A = m.g.h = (1kg). (9,81m.m/sec.sec).(1m) = 9,81N.1m = 9,81J

Všeobecne: W = A = m.g.h = m.v.v = N.m = J

(Ten pán hovorí a hovorí, ale nevie o čom hovorí.)

Ibaže keby sme dvíhali teleso v gravitačnom poli Zeme (g = (9,81m/sec.sec) iba silou F = m.a = (1kg).(9,81m/sec.sec), tak by sa to teleso o hmotnosti (m = 1kg) nepohlo smerom na hor od povrchu Zeme ani o milimeter, lebo opačne orientovaná gravitačná sila Zeme - F(g) = m.- g = (1kg).(9,81m/sec.sec) by tú rovnicovú, zdvíhaciu silu:

F = m.a = (1kg).(9,81m/sec.sec)

 eliminovala.

Keby sila váľača sudu nebola väčšia ako sila gravitačnej sily Zeme na naklonenej rovine, tak ten váľač sudu by sudom ani nepohol. To však nevedeli Galileo, Newton, ani Einsten.
Keby sila váľača sudu nebola väčšia ako sila gravitačnej sily Zeme na naklonenej rovine, tak ten váľač sudu by sudom ani nepohol. To však nevedeli Galileo, Newton, ani Einsten.  

V prípade žeby sme dvíhali teleso v gravitačnom poli Zeme g = (9,81m/sec.sec) viditeľným zrýchlením

a = (9,81m/sec.sec),

ako to predpokladá rovnica potenciálnej energie:

(E(p) = (m.g.s)

vtedy by sme museli na to teleso pôsobiť silou:

F = m.(g + a) = (1kg).2.(9,81m/sec.sec),

čiže dvakrát väčšou silou, akú predpokladá rovnica potenciálnej energie:

(E(p) = (m.g).s = (1kg).(9,81m/sec.sec).5m

V takom prípade by sa teleso skutočne pohybovalo vo smere osi (y) kolmo od povrchu Zeme zrýchlením:

(a = 9,81m/sec.sec); po dráhe (s = 5m); za čas (t) = 1sec )

až na to, že po skončení časového impulzu sily (F); (F.1sec), to teleso by ešte svojou vlastnou zotrvačnou rýchlosťou, hybnosťou (p = 1kg.10m/sec), pokračovalo ďalej v pohybe do výšky ďalších + 5m, kde by sa následkom opačnej, (brzdnej) gravitačnej sile Zeme (-F = m.- g) zastavilo a to vo výške 10m nad povrchom Zeme a pritom by nadobudlo dvojnásobnú potenciálnu energiu, čiže dvakrát takú, akú predpokladá relativistická fyzika svojou (nezmyselnou) rovnicou práce a potenciálnej energie, vykonanej mimo časovým pôsobením sily (F.0t) v tvare:

(E(p) = F.0t.s = m.g.h = m.v.v = 1/2m.v.v)

Z mnou tu uvedených argumentov vyplýva taký záver, že rovnicou potenciálnej energie (E(p) = m.g.h) nedá sa v gravitačnom poli Zeme dosiahnuť žiadna potenciálna energia telies, okrem iného aj preto, lebo rovnicou (E(p) = m.g.h), v ktorej sila (F.0t) pôsobí mimo času (t), čiže nepôsobí nijako, nedá sa telesom ani len pohnúť z miesta.

Obrázok blogu

V prípade, že akceptujeme tú skutočnosť, že vo vzorci potenciálnej energie (E(p) = m.g.h) je čas (t) trvania impulzu sily (F.t) latentne (neviditeľne) ukrytý, ale pritom môžeme ho zviditeľniť, čiže vypočítať z hodnoty zrýchlenia (a), obsažnej v hodnote sily (F = m.a) a následne vloženej do rovnice dráhy:

(s = 1/2.a.t.t),

tak vtedy dostaneme hodnotu dvojnásobnej hodnoty potenciálnej energie (E(p)), čiže dvojnásobnú hodnotu práce (W = A) ako aj kinetickej energie, lebo platí:

(W = A = E(p) = E(k),

čo ale z uvedených troch nezmyselných rovníc relativistickej fyziky v žiadnom prípade nevyplýva.

Preto nikto sa nemôžeme diviť tomu, že štúdijné výsledky z predmetu fyzika sú najhoršie zo všetkých vyučovacích predmetov, keď fyzika používa nezmyslené (mimo časové, nula časové) parametre na opis pohybu matérie v nie nulovom čase (t) a nie nulovom priestore.

Obrázok blogu

Otázkou už ostáva iba to, dokedy učitelia fyziky na školách a univerzitách budú ohlupovať študujúcich občanov SR, aj tu uvedenými tromi ekvivalentnými, rovnako nezmyselnými parametrami relativistickej fyziky, ktoré nemajú nič spoločného s objektívnou realitou panujúcou v reálnej materiálnej prírode.

Otázkou už ostáva iba to, dokedy bude dovolené, na výkon ich povolania mentálne nedostatočne vybaveným učiteľom fyziky, beztrestne ohlupovať študujúcich občanov relativistickými, mimo časovými nezmyslami.

Nový dodatok!

Obrázok blogu

Z definície, čiže z rovnice „Práce“ (W):

(W = F.s = (1kg).(10m/sec.sec).(5m)

vyplýva nasledovný, učiteľmi fyziky utajovaný (pritom jedine reálny) záver a to, že keď budeme teleso tlačiť silou:

F = (1kg).(10m/sec.sec), po dráhe (s = 5m),

tak ho budeme tlačiť za čas (t = 1sec) a preto na konci tej dráhy (s = 5m), teleso nadobudne konečnú rýchlosť:

(v = 10m/sec) a hybnosť (p = 1kg.10m/sec),

takže teleso po ukončení toho tlačenia silou (F), na dráhe (s) bude sa pohybovať zotrvačnou rýchlosťou:

(v = 10m/sec).

To podľa logiky i podľa reálnych, (nie relatívnych) zákonov prírody.

Obrázok blogu

Ibaže podľa učiteľov relativistickej fyziky, situácia v súvislosti s tlačením telesa o hmotnosti (m = 1kg), silou:

F = (1kg).(10m/sec.sec), po dráhe (s = 5m), za čast (t = 1sec)

je diametrálne odlišná. Podľa učiteľov relativistickej fyziky, keď na teleso o hmotnosti (m = 1kg) budeme pôsobiť (tlačiť) silou:

F = (1kg).(10m/sec.sec), po dráhe (s = 5m), počas (t = 1sec),

tak to teleso nadobudne dve rovnako veľké rýchlosti (v + v) ako to vyplýva z ich rovnice práce (W):

W = F.s = (m.a).(s) = (m).(v.v)

Z logického hľadiska ide o totálny nezmysel, lebo žiadne teleso nemôže sa pohybovať dvomi rýchlosťami v jednom smere, nie to ešte súčinom dvoch rovnako veľkých rýchlostí, čiže plošnou rýchlosťou.

Obrázok blogu

To ale teraz nie je podstatné. Podstatné je to, že učitelia fyziky utajujú svojim žiakom a študentom tú skutočnosť, že z rovnice práce (W):

W = F.s = (1kg.10m/sec.sec).(5m) = (1kg.10m.5m/sec.sec)

W = F.s = 1kg.(10m/sec).(5m/sec)

(v1 = 10m/sec); (v2 = 5m/sec)

vyplýva tá skutočnosť, že tie dve (nezmyselné) rýchlosti vystupujúce v predmetnej rovnici práce (W), NIE SÚ ROVNAKO VEĽKÉ a už aj preto rovnica práce (W = m.v.v), ako aj rovnica energie (E = mv.v) sú klamlivé, lebo obsahujú súčin dvoch rovnakých rýchlostí (v.v).

V tomto prípade aspoň jedna rýchlosť (v = 10m/sec) prezentuje reálny zotrvačný pohyb telesa po časovom účinku predmetnej sily (F) pôsobiacej na teleso po dráhe (s) za čas (t = 1sec).

V prípade, že prevedieme (nezmyselný) súčin dráhy (s = 5m) so zrýchlením (a 10m/sec.sec), dostaneme nasledovnú (nezmyselnú) hodnotu:

(50m.m/sec.sec),

ktorú učitelia relativistickej fyziky (nevedno prečo) považujú za súčin dvoch rovnako veľkých rýchlostí (v.v). Ak teda ten súčin odmocníme, dostávame hodnotu jedinej rýchlosti a to hodnotu:

v = 7,07 106 781m/sec,

čiže takú rýchlosť, ktorú teleso na ktoré pôsobí sila (F = 1kg.10m/sec.sec) po dráhe (s = 5m) za čas (t = 1sec) nikdy nemôže nadobudnúť.

Obrázok blogu

Z uvedenej analýzy vyplýva tá skutočnosť, že vyučovaním rovnice práce (W = F.s = m.v.v), ako aj rovnice energie (E = F.s = m.v.v), učitelia fyziky dopúšťajú sa trestného činu podvodu na študujúcich občanoch SR.

Dokedy ešte, dokedy ešte, dokedy ešte?

Nový dodatok.

Aký je rozdiel medzi prácou (W = F.s) a kinetickou energiou (E(k) = F.1/2.a.t.t)?

Žiadny!

Keď vynásobíme silu (F = 1kg.10m/sec.sec), s dráhou (s), ktorá je udaná v metroch (s = 5m), dostaneme takýto výsledok.

W = F.s = 1kg.10m/sec.sec.5m = 1kg.50m.m/sec.sec

W = 1kg.(v.v) = 1kg.(7,071 067m/sec.7,071 067m/sec)

A keď vynásobíme silu (F = 1kg.10m/sec,sec), s dráhou (s), ktorá je udaná nasledovným spôsobom:

(s = 1/2.a.t.t = 1/2.10m.1sec.1sec/1sec.1sec = 5m),

dostaneme takýto výsledok.

E(k) = F.s = 1kg.10m/sec.sec.1/2.(10m/sec.sec).1sec.1sec =

= 1kg.1/2.100m.m/sec.sec = 1kg.50m.m/sec.sec

E(k) = 1kg.(v.v) = 1kg.(7,071 067m/sec.7,071 067m/sec)

Obidva výsledky sú si identické.

Preto správne by to malo vyzerať nasledovne:

W = E(k)

(W = m.v.v) = E(k) = m.1/2.(2.v.v)

To preto, lebo v rovnici kinetickej energie (Ek) hodnota súčinu (v.v) je dvakrát väčšia (iná) ako hodnota súčinu (v.v) v rovnici práce (W).

Obrázok blogu

Ten kto akceptuje nezmyselné rovnice, práce (W = m.v.v, rovnice potenciálnej energie (Ep = m.v.v), ako aj rovnicu kinetickej energie (Ek = m.v.v) ten nemá čo hľadať vo fyzike!

Ten kto robí rozdiel v hodnote práce (W) a v hodnote kinetickej energie (Ek), ako aj v potenciálnej energii (Ep), je nevzdelanec, čiže jedinec mentálne nedostatočný na chápanie reálnych zákonov fyziky. Ak to robí ako učiteľ fyziky, dopúšťa sa trestného činu podvodu na študujúcich občanoch SR.

Článok sa priebežne upravuje - zdokonaľuje.

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  11x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu