reklama

Po preštudovaní Vašich argumentov predkladám Vám tento môj odborný posudok.

Odporúčam Vám, aby ste vo vašich skúškach už nepokračoval, ale aby ste podal na súde žalobu na vašich učiteľov fyziky a žiadal od štátu náhradu za vašu dlhodobú snahu aplikovať v praxi existenciu iba jedného druhu silových inter..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Pred nedávnom obdržal so dva e-maili so žiadosťou o vypracovanie odborného posudku. Uvádzam tie dva e-maily, ako aj môj odborný posudok.

---------------------------------------------------------

E – mail č.1

Zdravím Vás pán Járay.

Na jednom blogu , kde sa diskutuje o zákona zachovania energie (ZZE), som našiel v diskusii kontakt na Vás. Možno si na mňa spomeniete, som ten Imrich Horský. teraz bývam pri Bánovciach nad Bebravou.

Vyše dvadsať rokov robím pokusy na zariadeniach, ktoré využívajú odstredivú silu. Podarilo sa mi nakoniec prísť na konečné riešenie, ktoré je veľmi jednoduché. Na tomto zariadení viem vierohodne preukázať, že pôsobením odstredivej sily vzniká práca. Na strane pohonu zariadenia odoberá hnací elektromotor stále rovnaký príkon, nezávisle na tom, či ide bez závaží alebo so závažiami rôznej hmotnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O tomto mojom vynáleze som sa snažil informovať vedeckú obec. Oslovil som známe strojnícke fakulty u nás aj vo svete, ale všetci mlčia. Iba jeden sa ma snažil presvedčiť, že nemám pravdu, po zhliadnutí videí s pokusným zariadením už mlčí.

Ak máte záujem, môžete sa prísť osobne presvedčiť. Bývam v okolí Bánoviec nad Bebravou.

S pozdravom

Imrich Horský

mobil +421 945 *** ***

---------------------------------------------------------

E – mail č.2

Vážený pán Járay

som rád, že môžem s Vami komunikovať, pretože ste jeden z mála akademicky vzdelaných, ktorým nie je cudzie diskutovať o nemennosti fyzikálnych zákonov. Prešlo dosť rokov, keď som sa začal venovať pokusom s účinkami odstredivej sily. Prvým popudom k tomu bol ešte v detstve otec môjho najlepšieho kamaráta, bol to obyčajný dedinský kováč, Vyznal sa však vo všetkom, naučil nás napríklad, ako vyrobiť kryštál do kryštálky a veľa iných vecí.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Viackrát som ho pristihol, ako má otočený bicykel hore kolesami a na zadnom kolese mal upevnené závažie. Keď zatočil pedálmi, bicykel začal podskakovať od zeme tak, že sa nedal udržať. Vravel mi: Imro, to je obrovská energia, ale ako ju odtiaľto dostať von a zúžitkovať. Mal som pred očami dve rovnice a to Einsteinovu E = m.c2, ktorá viedla k uvoľneniu atómovej energie a podobnú rovnicu o odstredivej sile F= m.v2/r.

Mal som to pred očami celý život, a tak ma to znovu chytilo v päťdesiatke. Možno si spomeniete na moje pokusy s účinkami odstredivej sily na kvapalinu umiestnenú v rotujúcich ramenách. Táto cesta viedla do slepej uličky, pretože keď som nechal kvapalinu vytekať cez trysky, príkon hnacieho motora bol ten istý, ako príkon naprázdno.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Keď sa mi nakoniec podarilo vyvinúť a vyrobiť hydromotor na čistú vodu a ten použiť na využitie tlaku kvapaliny na obvode rotora. Po spustení prietoku kvapaliny príkon hnacieho motora rapídne stúpol, spôsobila to Coriolisova sila. Tade cesta neviedla, bol som v slepej uličke. Začal som vymýšľať iné , aj nezmyselne zložité konštrukcie až som nakoniec našiel konečné riešenie, veľmi jednoduché.

V prílohe Vám posielam stručný popis vynálezu Pohon čerpadla s využitím odstredivej sily. Mám to prihlásené a zaevidované na UPV B.Bystrica. Posielam aj odkazy navideá s pokusným zariadením, ktoré som v rámci skromných finančných možností vyrobil v garáži. Na videách je jednoznačne preukázané, že pôsobením odstredivej sily vzniká značný výstupný výkon bez nároku na zvýšenie príkonu hnacieho motora.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Oslovil som s ponukou na spoluprácu na vývoji a výrobe tohto zariadenia, ktoré bude schopné produkovať čistú energiu tak, že tlak a prietok kvapaliny vzniknutý v čerpadle sa prostredníctvom hydromotora a generátora využije na výrobu elektriny. Niektorí aj prejavili záujem, ale po zhliadnutí videa sa boja ísť do toho, pretože tým idem proti celému svetu. je porušený základný zákon fyziky o zachovaní energie a sú ohrozené ekonomické záujmy finančných skupín, ktoré ovládajú trh s energiami.

Nevzdávam sa však, a aj napriek nedostatku financií si s tým určite poradím. Mám známeho, ktorý má dosť dobre vybavenú kovoobrábaciu dielňu, podali sme si ruky a ideme do toho spoločne. Myslím si, že do mesiaca- dvoch by mal byť funkčný prototyp zariadenia na výrobu elektrickej energie na svete.

Zatiaľ toľko a rád odpoviem na prípadné ďalšie Vaše otázky a námietky.

https://drive.google.com/file/d/0B0FN-qMr4qBIdnhKTlZnT2NIX2s/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B0FN-qMr4qBIenRHa21QZXEwYXo5MFVSYURJbDZGRGhlaWk4/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B0FN-qMr4qBIVFE4bEEwNUZTOE0/view?usp=sharing

---------------------------------------------------------

Vážený pán Horský.

Po preštudovaní Vašich argumentov predkladám Vám tento môj záver, ak chcete, odborný posudok.

V prvom rade je potrebe povedať, že vo fyzike sa nachádzajú aj také abstraktné, mylné, zle zadefinované parametre, ktoré sa v materiálnej prírode ani náhodou nezachádzajú.

Napríklad takým fyzikálnym parameterom je aj parameter zvaný ako „sila“

(F = m.a) = (kg).(m/sec.sec)

Sila (F) je nezmyslený fyzikálny parameter po prvé už len preto, že zrýchlený pohyb telies môže nastať iba vtedy ak to zrýchlenie (a) pôsobí za určitý časový interval (a.t), teda iba ako moment sily (F.t):

(F.t) = (kg).(m/sec.sec).(sec) = (kg).(v)

V materiálnej prírode nepôsobí žiadna mimo časová sila (F) ale výlučne moment sily (F.t), o čom fyzika nevie (a ani nechce vedieť) a vytrvalo hovorí iba o zrýchľujúcej mimo časovej sile (F).

Po druhé preto, lebo prístroj na meranie sily (silomer) nemeria žiadny súčin hmoty (kg) a jej zrýchlenia (a):

(F = (kg).(m/sec.sec)

dokonca ani časový účinok sily (F.t):

(F.t) = (kg).(m/sec.sec).(sec) = (kg).(v)

ale iba a jedine veľkosť ťahu, či tlaku, ktorým telesá pôsobia (naťahujú, stláčajú) na pružinu silomera.

Preto silomer ukazuje nenulovú silovú hodnotu aj vtedy, keď na jeho jednom háku visí nehybné teleso v gravitačnom poli Zeme, pričom jeho zrýchlenie je nulové.

A teraz uvediem ten argument, ktorý logicky mysliacich jedincov vedie k záveru, že odstredivá sila je väčšia ako ako sila ktorá tú odstredivú silu vyvinula.

Majme dve rovnako hmotné oceľové gule, z ktorých jedna nech stojí nehybne a druhá nech do nej narazí rýchlosťou (v = 10m/sec). Bez akýchkoľvek výpočtov vieme zmerať veľkosť tlaku zrážky oboch gulí. Ten tlak fyzika mylne nazýva silou (F), lebo iba ten tlak zrážky dvoch gúľ dokáže natiahnuť (stlačiť) pružinu silomera na určitú dĺžku.

Je len samozrejmé, že ten nárazový tlak jednú (tú rýchlejšiu) guľu spomalí, až zastaví a druhu guľu zrýchli na rýchlosť pôvodne rýchlejšej guli, čiže na rýchlosť (v = 10m/sec).

Zatiaľ je všetko v poriadku, ani zákon zachovania energie nie je dotknutý. V tomto prípade išlo o takzvanú dynamickú časovú silovú interakciu, ktorá môže vzniknúť iba medzi dvomi telesami s rôzne veľkou hybnosťou a po ktorej obidve telesá zmenia svoju pôvodnú rýchlosť pohybu.

Taký istý tlak zrážky dvoch oceľových gúľ môžeme dosiahnuť aj tak, že obidvom guliam udelíme rovnako veľkú, ale opačnú rýchlosť (v1 = 5m/sec) + (v2 = 5m/sec). Vtedy tie dve telesá s rovnakou, ale opačne orientovanou rýchlosťou (v) sa tiež zrazia a to dokonca rovnakým tlakom ako v prvom prípade, ale výsledkom tej zrážky bude iba zmena ich smeru pohybu, ale nie zmena ich rýchlosti.

Silová interakcia, po ktorej telesá nemenia svoju rýchlosť ale  iba svoj smer pohybu, môže nastať iba medzi telesami s rovnako veľkou a opačne orientovanou hybnosťou.

Výsledná energia, ktorú bolo potrebné dodať telesám k tomu aby nadobudli rýchlosť (v1 = 5m/sec) + (v2 = 5m/sec) sa zachová aj po tomto druhu časovej silovej interakcii.

To či tlak zrážky tých dvoch gúľ v prvom a druhom prípade bude úplne rovnaký, teraz vynechávam.

Čo je v tomto prípade najviac, až hanebne zavádzajúce, to je tá skutočnosť, že keď jednej z tých dvoch oceľových gulí udelíme iba rýchlosť (v = 5m/sec) a tou rýchlosťou necháme aby ona narazila do stojaceho, veľmi hmotného oceľového bloku, ktorým nepohne, tak dostaneme taký istý veľký tlak ako keď oceľová guľa s rýchlosťou (v = 10m/sec) narazí do nehybnej oceľovej guli a potom ju zrýchli na rýchlosť (v = 10m/sec).

Z toho sa potom dá logickou úvahou dôjsť k takému záveru, že energiou, ktorá stačí udeliť jedinej oceľovej guli rýchlosť (v = 5m/sec) dokážeme vyvinúť takú istú silu (taký istý tlak) ktorá dokáže udeliť druhému telesu rýchlosť (v = 10m/sec)!?!?!?

Tá logická úvaha by bola v poriadku iba vtedy, keby jediný fyzikálny parameter, zvaný ako Newtonova mimo časová sila (F), v každej časovej silovej interakcii (v každej zrážke dvoch oceľových gúľ, prezentoval súčin hmoty telies (kg) s ich zrýchlením (a = m/sec.sec) a nie raz iba statický tlak, ktorý je od dynamického tlaku kvalitatívne úplne odlišný a ktoré s jednotným tlakom, ako aj s jednotnou Newtonovou definíciou mimo časovej sily (F), nemajú nič spoločného.

Z uvedeného teda robím taký záver, že Vy ste sa stali obetou klamstiev učiteľov fyziky, ktorý Vás mylne, až podvodne informovali o existencii jednotnej, pritom iba mimo časovej sily (F), ktorej schopnosť zrýchľovať telesá je priamu úmerná tlaku, ktorý vzniká počas jednotných silových interakcií (počas vzájomných zrážok) medzi telesami.

To že existuje aj taká časová silová interakcia, po ktorej telesá nemenia svoju rýchlosť, menia iba svoj smer pohybu, ktorá ale s učiteľmi fyziky vyučovanou, jednotnou, mimo časovou Newtonovou silovou interakciou, po ktorej sa musí meniť rýchlosť pohybu telies, nemá nič spoločného, tak to Vám učitelia fyziky nepovedali a preto vás hrubo podviedli, hrubo dezinformovali.

Práve preto Vy považujete statický tlak za ekvivalentný dynamickému tlaku, čo ale ani náhodou nezodpovedá pravde panujúcej v materiálnej prírode.

Odporúčam Vám, aby ste vo vašich skúškach už nepokračoval, ale aby ste podal na súde žalobu na vašich učiteľov fyziky a žiadal od štátu finančnú náhradu za vašu, viac desaťročia trvácu snahu aplikovať v praxi, na školách a univerzitách SR vyučovanú existenciu iba jedného druhu silových interakcii, ktoré ale vaše previerky nepotvrdili a ktoré sa naďalej trestuhodne učia na školách a univerzitách celého sveta.

V tom som ochotný byť Vám všemožne nápomocný.

Očakávam Vašu skorú odpoveď.

Alexander JÁRAY.

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  11x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

24 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

88 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu