Pravda víťazí nad klamstvom aj keď to klamstvo je fyzikálne či matematické.

Autor: Alexander JÁRAY | 30.3.2017 o 20:40 | (upravené 5.4.2017 o 8:58) Karma článku: 1,17 | Prečítané:  578x

Ale to by ma ani vo sne nenapadlo, že ma nejaká (k tomu ešte aj zahraničná) mediálna inštitúcia (v Londýne) pasuje za novinára píšuceho na voľnej nohe o fyzike a matematike. 

Viac rokov sa pokúšam predkladať verejnosti na blogu: 

veda.sme.sk

exaktné argumenty, ktoré dokazujú  primitívne omyly  relativistickej, ako aj klasickej fyziky, už v jej existenčných, už v jej  elementárnych pojmoch a veličinách, akými sú napríklad aj  sila (F = m.a), ktorá pôsobí mimo času (t), ale aj veličiny Energia  a  Práca, ktoré majú spoločnú, ale pritom nezmyselnú, mimo časovú rovnicu:

A = E = F.0t.s.

Energia a Práca v relativistickej, ako aj v klasickej fyzike vznikajú tak, že mimo časová (abstraktná) sila (F.0t), ktorá nevie ničím pohnúť, lebo objektívne neexistuje, tlačí teleso na ľubovolne dlhej dráhe (s).    

Abstraktná sila (F.0texistuje iba mimo času (t = 0), čiže existuje  iba v hlavách relativistických fyzikov  a preto je schopná potlačiť teleso o hmotnosti (m) po dráhe (s), ale iba  za nulový čas (t 0), aj to iba v hlavách relativistických fyzikov.

To preto, lebo taká (nelogická - veľmi chorá) myšlienka o sile ktorá existuje iba mimo času (t),  nie je schopná nič materiálne tlačiť. To môže dokázať iba časový impulz sily (F.t).

Ibaže vtedy už dráha (s) je funkciou (je závislá od) konkrétneho času (t), časového impulz sily (F.ta preto zákonito vzniká jedine podľa rovnice (s 0,5.a.t.t) a existuje iba ako jediná možná časová dráha (s).

Z tejto objektívnej fyzikálnej reality následne plynie aj to, že dráhu (s) nie je možné udávať v nezávislých, čiže v  ľubovolne dlhých hodnotách (s). 

To sa ani nezmieňujem o tom, že výsledok nezmyselného súčinu mimo časovej sily (F.0t), s ľubovoľne dlhou dráhou (s), dáva tiež iba nezmyselný výsledok a to pohyb telesa veličinou zvanou, plošná rýchlosť, čiže  kvadratická rýchlosť,

A = E = F.0t.s = m.v.v kg.v.v;

to preto, lebo v materiálnej prírode nič sa nepohybuje kvadratickou rýchlosťou (v.v) iba ak  choré myšlienky v hlavách relativistických fyzikov.

Reakcie na moje argumenty zo strany oficiálnej vedy, čiže zo strany štátom zbytočne platených relativistických fyzikov je buď  žiadna, alebo ma anonymní vyznávači pôsobenia mimo časovej sily (F.0t), na ľubovolnej dráhe (s), nazývajú bláznom preto, že nemyslím v harmónii so súčasnou relativistickou fyzikálnou paradigmou, ako to robia oni.

Presnejšie za to, že  ja viem slobodne a preto aj kriticky myslieť, kým oni vedia iba otrocky čítať texty učebníc fyziky

Potešiteľné je však to, že o  pochybných elementárnych pojmoch a veličinách klasickej i relativistickej (newotn - einsteinovskej) fyziky, už  kriticky a preto aj logicky uvažujú viacerí jedinci, ktorých ešte učitelia fyziky  nestačili degradovať  iba na bezduchých,  dogmatických čitateľov textov učebníc fyziky a ktorí sa preto neboja verejne spochybniť už aj bludné elementárne pojmy a veličiny relativistickej i klasickej fyziky.

(Takým je aj blud o zrýchlenom pohybe telesa, ležiaceho nehybne na povrchu Zeme, známy po názvom "Princíp ekvivalencie nehybnosti a zrýchleného pohybu telies".)

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Ale to by ma ani vo sne nenapadlo,

že mňa nejaká (k tomu ešte aj zahraničná) mediálna inštitúcia (dokonca  v Londýne) bude akceptovať

ako novinára píšuceho o fyzike a matematike.

Ale ako sa hovorí:

Pravda vždy víťazí nad klamstvom, aj keď to klamstvo je fyzikálne či matematické.

Ako priamy dôkaz toho čo som tu napísal, uvádzam originál predmetného e-mailu, ktorý mi oznamuje, že som akceptovaný ako novinár píšuci o fyzike a matematike.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

"Predmet: zápis v adresári médií Cision ako novinár píšuci o fyzike a matematike.

jaray.alexander@centrum.sk; ‌

22.3. 2017 11:51

Dobré popoludnie Pán Jaray
Cision uverejňuje databázu médií, v ktorom máme pre vás zápis ako Freelance Journalist médiá novín/časopisu Jaray, Alexander. Chceli by sme Vas poziadat o potrvrdenie/ upravenie dole uvedenych poziadaviek.

S pozdravom, Eva

Hi Alexander,                                                          
I am contacting you on behalf of Cision/PRNewswire, we have a free listing for you in our media database as the Freelance Journalist at Jaray, Alexander. We are currently updating our records, and as your listing is important for us, please can you let me know if the below information is still up to date, and correct it if not? 

Alexander Jaray
Freelance Journalist at Jaray, Alexander
E-mail: jaray.alexander@centrum.sk
Phone:  
Twitter Handle: 
LinkedIn: 
Facebook: 
Google+:
Personal Homepage: http://jaray.blog.sme.sk

Topics/Coverage: Mathematics; Philosophy; Physics; Science

International Researcher
+44 (0) 20 76 74 08 83
https://www.linkedin.com/in/eva185
www.cision.com“

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Verím, že táto správa poteší hlavne tých,  ktorí z fyziky vedia iba toľko čo vyčítali z učebníc fyziky a ktorých  práve preto žiadna (ani humanitná) agentúra nezaeviduje  do súdneho dňa ako novinárov píšucich o fyzike a matematike.

Z uvedeného dôvodu aj táto správa ich zasiahne ako ľadová sprcha v treskúcej zime.

Ibaže:

Každý je strojcom svojho osudu  (ak na to má od prírody dané vlohy, vlohy slobodne, kriticky myslieť).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rakúsko potvrdilo dva prípady nákazy koronavírusom

Prítomnosť vírusu potvrdili dve série testov.

Orbán podáva ruku aj slovenským Maďarom

Maďarské strany nemajú istú účasť v parlamente.


Už ste čítali?