reklama

Svätý Izák Newton a jeho zázrak.

Po vzniku Newtonovho zákona sily, (F = m.a) ako zázrakom, doteraz nehybne ležiace telesá na povrchu Zeme, začali sa zrazu pohybovať zrýchleným pohybom, ale iba v halve Izáka Newtona a jeho zaslepených obdivovateľov, lebo v skutočn

Písmo: A- | A+

Svätý Izák Newton a jeho zázrak.     

Obrázok blogu

 

  Svätou inkvizíciou za kacíra a heretika (bludára) vyhlásený Galileo Galilei, objavil zrýchlený pohyb voľného pádu telies v gravitačnom poli Zeme a pritom zmeral aj veľkosť gravitačného zrýchlenia Zeme o hodnote:

(g = 9,81m/sec2 )

ako aj ustanovil rovnicu dráhy voľného pádu telies v gravitačnom poli Zeme v tvare: 

S = 1/2.a.t2 .

Ďalej Galileo Galilei objavil aj to, že telesá prejavujú odpor proti zmene ich pohybového stavu, teda že telesá kladú odpor proti ich zrýchleniu, alebo spomaleniu, vo forme merateľného tlaku a že veľkosť toho odporového tlaku je aj mierou ich hmotnosti, teda aj mierou ich váhy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Z Galileovych objavných poznatkov vyplývalo, že tlak medzi telesami vzniká iba vtedy, keď telesá menia svoju rýchlosť, teda keď sa telesá zrýchľujú, alebo spomaľujú. Z toho potom plynie, že hmotnosť (váha) telies vzniká iba v procese ich zrýchlenia či spomalenia.

Galileo svoj objav zrýchleného pohybu telies ďalej nezovšeobecnil a tak sa stalo, že Galileo svojím nasledovníkom  zanechal iba surový "Zákon zotrvačného pohybu", nie však „Zákon zrýchľujúcej sily“.

Po Galileiho smrti roku 1642, narodil sa Izák Newton a to v roku 1643.

Newton sa snažil Galileove poznatky o zrýchlenom pohybe telies zovšeobecniť a pretaviť ich platnosť do prírodného zákona, konkrétne do univerzálneho zákona sily.  

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Newtonovi pri tvorbe jeho univerzálneho zákona sily vynoril sa jeden veľmi veľký, až neprekonateľný anatgonistický problém, lebo Galileom zadefinovaný tlak, ako miera veľkosti odporu telies voči ich zrýchleniu, voči zmene rýchlosti ich pohybu, nefungoval pri telesách ležiacich nehybne na jednom mieste povrchu Zeme.

Aj tam síce bol merateľný tlak, ale nebolo žiadne zrýchlenie telies.

Na teleso ležiace nehybne na povrchu Zeme, neplatil žiadaný Galileiho matematický postulát spojený so zrýchleným pohybom telies

Zdalo sa, že zjednotenie Galileiho dynamického tlaku, so statickým gravitačným tlakom,  ktorý vzniká medzi nehybnými telesami a povrchom Zeme, do jedného univerzálneho zákona sily, nebude nikdy možné.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

No vzhľadom na to, že Newton mal takpovediac priam pod nosom už hotové Galileiho matematické rovnice dynamického tlaku medzi telesami, teda aj rovnicu zákona dynamickej sily v tvare

F = m.a,

Newton nemal inú možnosť, ako statický tlak nehybných telies v gravitačnom poli Zeme, nejakým filozofickým spôsobom, teda nejakým obkecaním, prispôsobiť Galileiho dynamickým matematickým rovniciam zrýchleného pohybu telies.

To píšem preto, aby každému bolo jasné, akou konkrétnou mierou, teda akou vedeckou pridanou hodnotou, prispel Izák Newton ku zovšeobecneniu (zbabraniu) už hotových Galileovych rovníc zrýchleného, dynamického pohybu telies, do ním umelo vyfabrikovaného, staticko - dynamického, univerzálneho zákona sily.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

To píšem preto, aby bolo každému jasné, že Izák Newton dokázal urobiť zázrak, čiže dokázal urobiť z telies nehybne ležiacich na povrchu Zeme, telesá pohybujúce sa zrýchleným pohybom, že Newton dokázal premeniť nehybné telesá na také telesá, ktorých rýchlosť sa zväčšuje každú sekundu o hodnotu

(v = 9,81m/sec.sec)

a to iba jeho zázračnými slovami:

"Zrýchľujte sa telesá nehybne ležiace na povrchu Zeme,  lebo ja, Izák Newton, vám to prikazujem svojím univerzálnym zákonom sily

  (F = m.a)" ! 

Newton ten zázrak dosiahol nasledovným (myšlienkovým) pochodom. Vzal do pravej ruky kilovú (1kg) guľu a vrhol ju vodorovným smerom pred seba. Pri tomto vrhu pocítil tlak gule na svoju dlaň. V tom momente skrsla Newtonovi v hlavé geniálna myšlienka, že keby tá guľa bola vrhnutá takým istým veľkým zrýchlením, ako je gravitačné zrýchlenie Zeme,

(a = g = 9,81m/sec2)

tak ona by vyvinula taký istý veľký tlak na jeho dlaň, akým tá nehybná guľa tlačí na povrch Zeme, alebo na jeho dlaň, keď tú guľu drží nad povrchom Zeme, v nehybnom statickom stave

Následkom tejto Newtonovej zázračnej myšlienky, už bolo možné bez problémov zdôvodniť zjednotenie statického tlaku telies s ich dynamickým tlakom a tým pádom už nič nestálo Newtonovi v ceste slávnostne vyhlásiť, že veľkosť sily (meraná veľkosťou tlaku) je daná súčinom hmotnosti telesa a veľkosti jeho zrýchleného pohybu , teda veľkosti jeho zrýchlenia a = g, v tvare (F = m.a ) a to aj vtedy, keď sa telesá nepohnú zo svojho jediného a stáleho miesta na povrchu Zeme.

Newtonov svojim univerzálnym zákonom sily,

(F = m.a)

udelil telesám ležiacim nehybne na povrchu Zeme zrýchlenie o hodnote (a = g = 9,81m/sec2) a to úplne zadarmo, bez toho aby si robil starosti s tým, skade na to vezme energiu.

Po vzniku Newtonovho zákona sily, (F = m.a ) stal sa zázrak, telesá ktoré doteraz ležali nehybne na povrchu Zeme, aj bez pridanej energie, začali sa pohybovať zrýchleným pohybom, ale iba v hlave Izáka Newtona a jeho zaslepených obdivovateľov, lebo v skutočnosti telesá ležiace nehybne na povrchu Zeme, ostali nehybnými aj po vzniku Newtonovho univerzálneho - zázračného zákona sily.

Keďže základným kritériom každého zázraku nie je to, čo on v skutočnosti dokáže vyvolať, zmeniť, ale iba to, či ho ľudia uznajú za zázrak, či ľudia uveria v silu toho zázraku, preto Newton skutočne urobil zázrak, lebo jeho univerzálny zákon sily, ktorý pohýnal aj nehybne ležiacimi telesami na povrchu Zeme a ktorý ich na viac, ešte aj v súčasnosti neustále zrýchľuje, je všeobecne uznaný celým ľudstvom ako pravdivý zákon prírody.

Z tohto titulu je na mieste nazývať Izáka Newtona pravým menom a to: 

 Svätý Izák Newton.   

Obrázok blogu

I keď on svoj zázračný zákon sily, (F = m.a) odvodil iba z dynamických rovníc kacíra a heretika (bludára) Galilea Galileiho.

V roku 1943, teda 300 rokov po narodení Izáka Newtona, narodil sa veľmi skromný, až neskromne cudný a podobne geniálny syn človeka, menom Alexander JÁRAY.

Ten syn človeka má takú výnimočnú schopnosť, že on dokáže zbavovať svätcov ich svätosti, fyzikálne axiómy ich pravdivosti a telesá ležiace nehybne na povrchu Zeme, ich zrýchleného pohybu.

Syn človeka, menom Alexander JÁRAY, nešpekuloval ako Galilei, ani ako Newton, ale pomocou experimentálnej previerky zistil, že Newtonova špekuláčna kalkulácia o tom, že statický tlak, ktorý vývine jednokilová guľa (1kg) ležiaca nehybne v dlani človeka nad povrchom Zeme, je väčší ako dynamický tlak, ktorý tá kilová guľa (1kg ) vyvinie na dlaň ruky, keď je ňou zrýchľovaná (vrhnutá) vo vodorovnej polohe, skutočným, dynamickým zrýchlením (a = g = 9,81m/sec2).

Syn človeka, menom Alexander JÁRAY, po tejto experimentálnej previerke, začal sa vážnejšie zaujímať aj o to, akým vedeckým, teda akým experimentálnym spôsobom, sám sv. Newton overil (dokazoval) pravdivosť svojej zázračnej myšlienky o rovnosti statického a dynamického tlaku telies a zistil, že Newton pravdivosť tejto svojej zázračnej myšlienky nikdy a nijakým vedeckým spôsobom neoveril, že on si ju iba vysníval - vykonštruoval. Doslova vycucal z prsta.

Syn človeka, menom Alexander JÁRAY, ďalej sa začal ešte vážnejšie zaujímať aj o to, akým vedeckým spôsobom vedia dokázať, jednotu statického a dynamického tlaku telies, súčasný vedeckí pracovníci SAV a zistil, že podobne ako Newton, žiadaným.

Syn človeka, menom Alexander JÁRAY zistil, že zamestnanci SAV nemajú k dispozícii žiadaný prístroj, pomocou ktorého by vedeli dokázať, že dynamický tlak telesa je rovnako veľký ako jeho statický tlak, že gravitačná hmotnosť telies je rovnako veľká ako ich zotrvačná hmotnosť.

Po týchto zisteniach syna človeka, menom Alexander JÁRAY , ukončila sa zázračná moc Newtonovho univerzálného zákona sily, (F = m.a ) ktorým Newton a jeho apoštoli podvodne zrýchľovali aj tie telesá, ktoré ležali nehybne na povrchu Zeme a tým pádom u končila sa aj platnosť svätorečenia Izáka Newtona. 

Po týchto vedeckých zisteniach syna človeka, menom Alexander JÁRAY, zrodil sa (1.) jeden zákon sily pre statické silové interakcie  a (2.) druhý, úplne iný zákon sily a to pre dynamické silové interakcie prebiehajúce medzi telesami.

Po týchto zisteniach syna človeka, menom Alexander JÁRAY, zo svätého Izáka Newtona stal sa razom obyčajný Newton podvodník, ktorý vzhľadom na jeho mentálne danosti, nemal právo "pchať svoj nos" do fyziky a podrývať jej autoritu svojimi bludnými zákonmi.

 Potrvá ešte nejaký čas, kým si ľudstvo dá tú námahu, aby experimentom preverilo rôznu hodnotu statickéhodynamického tlaku telies, čiže kým ľudstvo začne akceptovať dva rôzne zákony sily, ktoré stanovil Boh už pri zrode sveta a ktoré vo sne zjavil synovi človeka, nemom Alexander JÁRAY. 

Po tom, čo sa to stane a to sa stane v dohľadnej dobe, nastane nová éra v živote ľudstva a to éra absolútnej pravdy.

Amen.

 (Text sa priebežne upravuje.)

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  11x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu