***** Zákon „Akcie a reakcie“ (Prvé pokračovanie.)

Autor: Alexander JÁRAY | 26.10.2007 o 11:54 | (upravené 23.1.2014 o 17:31) Karma článku: 6,40 | Prečítané:  2751x

Ja sa snažím byť slušným a skromným človekom. No keď stojím zočí - voči armáde relatívne  vzdelaných prírodovedcov, ktorí nie sú schopní akceptovať ani svoje vlastné matematické zákony pri opise reálneho, absolútneho pohybu materialistickej hmoty, ktorí si na moju adresu ťukajú po čele, tak v takej situácii musím v mene exaktnej a experimentom preverenej Božej pravdy o absolútnom pohybe materiálnej - Božej hmoty v prírode, zdvihnúť svoj hlas a tých relativistických žobrákov v duchu, ktorých spoločnosť mylne považuje (a hlavne platí) ako rozumných ľudí, nazvať pravým menom, čiže ako super - hlupákov a animálnych sprostiakov. 

  

 

Aj toto citát je citát R. P. Feynmana (nositeľa Nobelovej ceny za fyziku), ktorý sa nachádza na strane 184 jeho knihy zvanej:

 Feynmanové prednášky z fyziky 1.

Všimnime si teraz zaujímavé dôsledky tretieho Newtonovho zákona. 

(Zákona akcie a reakcie, poznámka Alexandra JÁRAYa.)

Kvôli jednoduchosti predpokladajme, že máme iba dve interagujúce častice rôznych hmotností, ktoré označíme ako 1 a 2. Sily pôsobiace medzi nimi sú rovnaké, opačne orientované a nás zaujímajú dôsledky tejto skutočnosti. Podľa druhého Newtonovho zákona sa sila rovná rýchlosti zmeny hybnosti s časom a preto rýchlosť zmeny hybnosti p1, častice 1 sa rovná záporne vzatej rýchlosti zmeny hybnosti p2  častice 2, čiže matematickým aparátom zapísané:

 dp1/dt = -dp2 / dt.

Ak je teda rýchlosť zmeny hybnosti vždy rovnaká a opačná, potom celková zmena hybnosti častice 1 je rovnaká a opačná ako celková zmena hybnosti častice 2. To značí, že pri sčítaní hybnosti častíc 1 a 2, bude rýchlosť zmeny tohto súčtu nulová čiže:

d(p1 + p2) / dt = 0

Teda ak je rýchlosť zmeny tohto súčtu vždy nulová, znamená, že veličina  (p1 + p2) sa nemení.“

Počuli sme slová, medzi renomovanými fyzikmi, i medzi krčmovými fyzikmi, slávneho fyzika R. P. Feynmana, ktorými on obhajoval -obhajuje pravdivosť tretieho Newtonovho zákona „Zákona akcie a reakcie“.


Reakcia, komentár
Alexandra  JÁRAYa k obsahu tu uvedených slov Nositeľa Nobelovej ceny za fyziku R.P. Fenmana. 

  Matematický aparát tretieho Newtonovho zákona, „Zákona akcie a reakcie“ aplikovaný súčasnými relativistickými fyzikmi, (žobrákmi v duchu)  v praxi má tvar :

  d(p1 + p2) / dt = 0;

  Tento matematický aparát hovorí iba to, že ide o súčet dvoch kladných  

(p1 + p2)

hodnôt, ktorých súčtová hodnota je nula.

 Ibaže v zmysle elementárnych zákonov matematiky, ktoré sa učia aj na školách a univerzitách našej vzácnej , každým Slovákom vrelo milovanej Slovenskej republiky, súčet dvoch kladných čísel je nula iba a jedine vtedy ak obidva sčítance sú kladné nuly !!!!

 V zmysle tohto elementárneho matematického zákona, rovnica tretieho Newtonového zákona , „Zákona akcie a reakcie“ sa má zapísať nasledovne:

  d(+01 + 02) / dt = +012

 V zmysle zákonov bodovej matematiky, tretí Newtonov zákon pohybu,

„Zákon akcie a reakcie“  +F  =  -F,

platí iba vtedy, keď do silovej interakcie vstupujú telesá s nulovou hmotnosťou, (teda metafyzické telesá, neidentifikovateľné telesá z kráľovstva nebeského, či z kráľovstva UFO) alebo keď sa nekoná samým Newtonom zadefinovaná silová interakcia medzi pozemskými, materiálnymi telesami, čiže keď zmena hybnosti interagujúcich materiálnych telies je preto nulová.

 Lebo iba vtedy (teda nikdy) je akcia sily +F rovnaká (rovnako veľká) opačne orientovanej reakcii sily -F a to on-line a čiže bez časového, kauzálneho sklzu. 

 V prípade materiálnych telies, telies s nenulovou hmotnosťou (a iba také telesá študuje materialistická veda) Newtonov "Zákon akcie a reakcie", zlyháva - neplatí !!!

 Ja sa snažím byť slušným a skromným človekom. No keď stojím zočí - voči armáde relatívne  vzdelaných prírodovedcov, ktorí nie sú schopní akceptovať ani svoje vlastné matematické zákony pri opise reálneho, absolútneho pohybu materialistickej hmoty, ktorí si na moju adresu ťukajú po čele, tak v takej situácii musím v mene exaktnej a experimentom preverenej Božej pravdy o absolútnom pohybe materiálnej - Božej hmoty v prírode, zdvihnúť svoj hlas a tých relativistických žobrákov v duchu, ktorých spoločnosť mylne považuje (a hlavne platí) ako rozumných ľudí, nazvať pravým menom, čiže ako super - hlupákov a animálnych sprostiakov

Keďže práve v obsahu Newtonovho „Zákona akcie a reakcie“ je ukrytá všetka tuposť relativistických vyžieračov  pracujúci občanov SR i celého sveta, preto sa rozborom obsahu a následkov, veľmi sprostého tretieho Newtonovho zákona, budem zaoberať do vtedy, kým nevyčerpám (kým nepoukážem) na všetky bludy v ňom obsiahnuté. 

Nech sa diskutujúci nehnevajú, že ja na ich pripomienky nereagujem. Ja svoje argumenty odvádzam z experimentálnych dôkazov a tak na osobné dojmy diskutujúcich nemám dôvod ani náladu reagovať.

Bolo by vrcholne nedôstojné, aby pápež Božej prírodovedy, diskutoval s obhajcami experimentom neoverených bludov relativistického satanizmu, čiže s prírodovedným lumpenproletariátom. 

 Amen.

Pokračovanie zajtra.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Ak veríme politikom, v Česku vláda nevznikne. Nemá ako

S Babišom nechcú strany vládnuť. Len Okamura, ale toho nechce Babiš.

DOMOV

Strašifták, Buzik, Čačurák. Ako sa žije ľuďom s netradičným priezviskom?

Hanlivé priezvisko úrad zmení za tri eurá, inak to stojí stovku.

DOMOV

Odišiel milionár, ktorý nechal hovoriť iných

Príbeh Petra Vajdu je úzko spätý s novinami.


Už ste čítali?