reklama

Overte si, či ste múdrym človekom s IQ 201 bodov.

Platí všeobecne uznávaný názor, že pri súčasnom stupni vývoja vedeckých poznatkov a pri poznaní nových prírodných objavov, veriaci človek, čiže človek veriaci v abstraktného (vedeckou metódu nidentifikovateľného a preto nepolapiteľného) Boha, ako tvorcu, ako pôvodcu materiálneho vesmíru, je človek veľmi zaostalý, v lepšom prípade je nevzdelaný (nemúdry) človek, ktorý nepozná vedeckú pravdu.

Písmo: A- | A+

##########################################################

Overte si, či ste múdrym človekom s IQ 201 bodov.
Overte si, či ste vedecký ateista vyznávajúci iba vedecké závery, alebo ste veriaci človek akceptujúci aj "zázraky".

##########################################################

Pravda zvíťazila.
Pravda zvíťazila. (zdroj: Vatikánska akadémia vied.)

Platí všeobecne uznávaný názor, že pri súčasnom stupni vývoja vedeckých poznatkov a pri poznaní nových prírodných objavov, veriaci človek, čiže človek veriaci v abstraktného (vedeckou metódu neidentifikovateľného a preto nepolapiteľného) Boha, ako tvorcu, ako pôvodcu materiálneho vesmíru, je človek veľmi zaostalý, v lepšom prípade je nevzdelaný (nemúdry) človek, ktorý nepozná vedeckú pravdu. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Platí všeobecne uznávaný názor, že ateista je (múdry) vedecky založený a preto automaticky (samo sebou) aj vzdelaný človek. 

Nie div, že najvášnivejšie a najostrejšie diskusie vznikajú práve na tému veda verzus viera.

Problém je ale v tom, že ani za éry Vedeckého komunizmu, ale ani za žiadnych iných ér (za žiadnych dejinných etáp ľudskej spoločnosti, napríklad ani v starom Ríme) vieru človeka v abstraktného Boha nikto, nikdy a ničím nedokázal odstrániť, nedokázal vyhubiť. 

Ukazuje sa, že viera človeka v Boha je večná a nepominuteľná. 

Ukazuje sa, že viera v abstraktného, nemateriálneho Boha je v človeku geneticky zakódovaná a iba materialistickým vzdelaním dá sa, aj to iba čiastočne (na určitý čas) potlačiť.

##########################################################
Tu musím spomenúť nasledovný (slávny) výrok Alberta Einsteina: 
„Vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné. S tým vesmírom nie som si tak istý.“ 
##########################################################

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Pravda ešte nezvíťazila.
Pravda ešte nezvíťazila. (zdroj: Vatikánska akadémia vied. )

Takže už tu na začiatku (hlavne na radu Bertíka Einsteina) mal by som túto moju úvahu ukončiť s tým, že veriaci človek je nekonečne hlúpym človekom, ktorého hlúposť prekonáva nekonečnosť kozmického priestoru, pričom ateista je múdry a vzdelaný jedinec ľudskej spoločnosti, ktorého múdrosť je konečná. 

Ibaže svet nie je až tak jednoduchý a Albert Einstein zase nie je až tak geniálny ako sa to na prvý pohľad zdá. 

Keď k tomu pripočítam aj vedou hlásanú relativitu pohybu, ako aj relativitu javov a zákonitosti materiálnej prírody, tak potom rozdiel medzi múdrym a hlúpym človekom sa rozplýva (vytráca sa, relativizuje sa) do vedeckej neurčitosti, do vedeckej pravdepodobnosti, ako letný ranný opar do krásneho slnečného rána.

##########################################################
Na svete je veľmi veľa deistických (jedného Boha, či vo viac bohov) vyznávajúcich cirkví, pričom materialistická veda je iba jedna. 

Zdalo by sa, že už aj táto skutočnosť nahráva vedeckým ateistom, lebo ak sa cirkvi nedokážu zjednotiť ani na jednej spoločnej, principiálnej pravde, potom zákonito väčšina z nich (či všetky dohromady) musia hlásať výlučne iba bludy, či klamstvá.

Ibaže aj toto logické zdanie je klamlivé. 

I keď rôzne náboženstvá hlásajú rôzne verzie o abstraktnom, neviditeľnom a vedeckým (experimentálnym spôsobom) nepolapiteľnom, neidetifikovateľnom Bohu, (či o viacerých bohoch) napriek tomu všetky náboženstvá majú jeden spoločný filozofický základ (o ktorom sami nevedia). 

Keďže materialistická veda je len jedna, tak ona musí mať zákonito iba jeden (i keď iba realtivistický) filozofický základ

Preto z logiky, ale ja z praxe vyplýva, že filozofia rôznych náboženstiev a filozofia jedinej materialistickej, ateistickej vedy je diametrálne odlišná, až antagonistická, teda navzájom nezmieriteľná.

##########################################################
Spoločná filozofia všetkých náboženstiev tvrdí, že materiálny svet v ktorom žijeme mal svoj začiatok, že bolo obdobie (zvané genesis, obdobie zrodu materiálneho sveta) v ktorom sa zrodil priestor, spolu s hmotou a časom, čiže bolo obdobie v ktorom vznikali - vznikli entity, ktoré pred tým neexistovali v materiálnej podobe

Filozofia všetkých náboženstiev tvrdí, že materiálny svet v ktorom žijeme bude mať aj svoj koniec, v ktorom priestor, hmota a čas zaniknú, presadnú existovať v materiálnej podobe a premenia sa na to, z čoho vzišli. 

Filozofia rôznych náboženstiev tvrdí, že všetko má svoj začiatok i svoj koniec.

##########################################################
Filozofia materializmu, čiže filozofia vedeckého ateizmu tvrdí pravý opak.

Filozofia materializmu, čiže filozofia vedeckého ateizmu tvrdí, že hmota, priestor a čas sú večné, preto nebolo potrebné ich stvoriť a preto nie je možné ich ani zničiť, čiže nie je možné ich zbaviť materiálnej podstaty. 

Filozofia materializmu, čiže vedeckého ateizmu, tvrdí, že hmota, priestor a čas nedajú sa premeniť na nehmotnú abstrakciu, čiže na niečo takého, čo sa nedá vedeckou metódou (pomocou experimentov) identifikovať. 

Filozofia materializmu, čiže vedeckého ateizmu nepozná pojem začiatok, čiže zrod priestoru hmoty a času, teda zrodu materiálneho vesmíru. 

Filozofia materializmu, čiže vedeckého ateizmu nepozná ani pojem koniec (zánik) priestoru hmoty a času, čiže koniec materiálneho vesmíru (koniec materiálneho sveta).

Filozofia materializmu, čiže vedeckého ateizmu preto necíti potrebu odpovedať na pre ňu veľmi nepríjemnú otázku:

SkryťVypnúť reklamu
reklama

"Ako a z čoho vznikla tá večná hmota, ten večný priestor a ten večný čas?" 

##########################################################
I.)  Spoločná filozofia všetkých náboženstiev tvrdí, že priestor hmota a čas vznikli z nemateriálnej abstrakcie, čiže z ideí a tú ideu označujú spoločne pojmom Boh. 

Preto filozofia všetkých náboženstiev pozná odpoveď na otázku, čo bolo pred vznikom priestoru hmoty a času. 

Všetky náboženstvá tvrdia, že pred vznikom materiálneho priestoru hmoty a času bol abstraktný, neviditeľný a preto vedeckou metódou (experimentálnym meraním) nepolapiteľný a preto neidentifikovateľný Boh.

##########################################################
II.) Filozofia materializmu, čiže vedeckého ateizmu, aby sa všemožne vyhla odpovede na pre ňu veľmi nepríjemnú otázku, čo bolo pred vznikom priestoru hmoty a času vyhlasuje, že hmota je večná, nestvoriteľná a nezničiteľná, preto podľa nej neexistuje ani otázka, ale ani odpoveď na to, čo bolo pred večne existujúcou hmotou priestorom a časom, lebo podľa filozofie vedeckého materializmu, čiže vedeckého ateizmu, otázka čo bolo pred večnosťou nie je rozumná otázka.

Toľko o principiálnych rozdieloch medzi filozofiou materialistickej vedy, vedeckého ateizmu a spoločnou filozofiou nespočetných náboženstiev.

##########################################################

SkryťVypnúť reklamu
reklama

A.)  Keď si myslíte, že všetko čo existuje v materiálnej podobe, muselo sa zrodiť z niečoho nie materiálneho, čiže z abstraktného, 

Keď si myslíte, že všetko čo existuje v materiálnej podobe, raz zanikne a premení sa do niečoho abstraktného, prejde do svojho pôvodného stavu, 

Keď si myslíte, že všetko čo má svoj začiatok, má i svoj koniec, potom ste vyznávačom náboženskej filozofie. 
(Aj keď o tom neviete.) 

##########################################################
B.)  Keď si myslíte, že všetko čo existuje v materiálnej podobe nemuselo sa zrodiť z niečoho čo pred tým nebolo materiálne, čo pred tým bolo abstraktné, 

Keď si myslíte, že všetko čo existuje v materiálnej podobe je večné, nestvoriteľné a nezničiteľné

Keď si myslíte, že vedeckým spôsobom, čiže experimentálne identifikovateľná hmota, priestor a čas nemajú svoj začiatok ani svoj koniec , potom ste vyznávačom vedeckej - ateistickej filozofie. 
(Aj keď o tom neviete.) 

##########################################################
O tom, ktorá z tých dvoch filozofi je z Vášho pohľadu múdrejšia a ktorá hlúpejšia, musíte rozhodnúť iba Vy sami (bez pomoci rodičov, priateľov a známych). 

Vaše rozhodnutie bude veľmi ľahké. Lebo to rozhodnutie za Vás vykoná Vaše svedomie. 

Vaše svedomie je to, čo je abstraktné, čo je nehmotné a preto vedeckou metódou neidentifikovateľné, nepolapiteľné, ale pritom je vo Vašich génoch zafixované od narodenia a výrazne ovplyvňuje Vaše rozhodovanie sa (aj v tejto veci).

Svedomie Vám povie, či Vaše IQ má hodnotu (+201) bodov alebo (-201) bodov.

(Malá poznámka. Súčasná materialistická, čiže ateistická veda, to čo je abstraktné, to čo je vedeckou metódou (experimentálne) neidentifikovateľné, nepolapiteľné, ale pritom (na potvoru) ovplyvňuje pohyb matérie, podobne ako človeka ovplyvňuje jeho svedomie, nenazýva Boh, ale "Tmavá energia".)

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  11x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu